Korku, gerilim, kitap, olcay, şeker, bilim, kurgu, roman, hikaye, öykü
free simple web templates

KASABA

Jesse Hardy ve üç arkadaşı, yıllardır hayalini kurdukları yolculuğu gerçekleştirmek için Jesse’nin 1957 model Chevrolet Bel Air marka otomobiline binerek Batı Teksas’a doğru yola çıktıklarında neyle karşılaşacaklarını bilmiyorlardır. Yolculuğun henüz başlarında, yanlış bir yola saparak güzergâhın dışına çıkmak zorunda kalırlar. Daha sonra, karşılarına haritada görünmeyen ve orada olması, neredeyse imkânsız olan bir kasaba çıkacaktır. Gençler kasabaya girdiklerinde, gördükleri karşısında adeta şoka uğrarlar. Kasaba halkı, 1950’lerden kalma yaşam biçimiyle gençlerin ilgisini çekmiştir fakat kasabada bulunan her şey sanki o yıllardan kalma gibidir. Otomobiller, kullanılan araçlar, eşyalar ve insanların giydikleri kıyafetler 60 yıl öncesine aittir ve hepsi sanki daha dün satın alınmış gibi yepyenidir. İşin garip tarafı, kasaba halkına göre takvim 30 Temmuz 1956’yı göstermektedir. Gençler bu garip yerde, başlangıçta çok güzel zaman geçirirler ancak daha sonra, kasabanın gerçek yüzüyle karşılaşmak zorunda kalırlar. Kasabadan ayrılmak istediklerinde, onları kötü bir sürpriz beklemektedir. Kasabadan çıkmak, girmek kadar kolay değildir.

Mobirise

KİTABA NEREDEN ULAŞABİLİRSİNİZ?

Gölgeler kitabı şu anda tüm online kitap satış noktalarında sizleri bekliyor. Çok yakında zincir kitap mazağalarında da okurlarla buluşacak.


Kasaba, Olcay ŞEKER'in yayımlanan ikinci romanıdır. İlk olarak 2017 yılı başında Cinius Yayınları tarafından basılmış, daha sonra 2020 yılı başında Ahbap Kitap etiketi ile okurlara ulaşmıştır. Gizem-gerilim türündeki kitapla ilgili bazı okur yorum ve paylaşımlarını aşağıda bulabilirsiniz.